18.01.2013r – wyrzucone, zaniedbane maleńkie kotki ul. Kolejowa Szczecin

Dnia 18 stycznia 2012 r, w poźnych godzinach wieczornych, dostałam zgłoszenie, ze w Szczecinie na jednym z zakładów pracy jest kotka z 3 kociętami.

insp. Izabela T.

Następnego dnia udałyśmy się na miejsce zgłoszenia. Na miejscu po rozmowie z panami z ochrony okazało się, że rzeczywiście kilka dni wcześniej kotka przyszła razem z kociętami, które urodziła w innym miejscu. Dowiedziałyśmy się również, że ta sama kotka kilka miesięcy temu także urodziła, ale wszystkie kocięta były martwe. Panowie wpuścili Nas do komórki, gdzie był stary magazyn beczek z ropa i silników. Był tam straszny bałagan, ale udało Nam się wyłapać 3 kocięta i matkę. Po kilku minutach wróciłyśmy, żeby zabrać latarkę i zobaczyłyśmy jeszcze jednego najbardziej chorego kociaka, który siedział pod sterta śmieci i nawet się nie odzywa. Dobrze, że się wróciłyśmy, bo według zgłoszenia miały być 3 kocięta, a nie 4.
Trafiły do naszej siedziby, gdzie zostały odpchlone, ponieważ pchły jady je żywcem. Mają zaawansowany koci katar. Dostały antybiotyk i kropelki do oczu. Kocięta maja około 5 tyg.

Po wyleczeniu będziemy szukać im nowych domów.

Wszystkie kociaki zostały wyleczone i znalazły nowe domy