03.02.2013r – Osada Leśna – prośba o sprawdzenie warunków i zabranie szczeniaków

Bruno

W dniu 03.02.2013r drogą elektroniczną otrzymałyśmy prośbę o sprawdzenie warunków w jakich żyją zwierzęta,oraz zabranie dwóch szczeniaków. Psy są zaniedbane, w domu jest pełno odchodów.

W dniu 12.02.2013r w asyście Straży Miejskiej pojechaliśmy na miejsce zgłoszenia.
W korytarzu leżał piesek mały, wogóle nie zwracał na nas uwagi.
Leżał skulony, bez chęci do życia. Jest wychudzony i przemarznięty.
Niedawno został pogryziony i ma rany na pyszczku. Dotykając jego podbrzusze psiak odczuwa ból. Ponadto znajduje się tam też suczka, która urodziła 6 m-cy temy 4 szczeniaki, i już się po raz kolejny w ciąży. Jest jeszcze jeden szczeniak, którego żeśmy zabrały.
W domu zamieszkuje też kot i młoda kotka. Za m-c kotka zostanie wysterylizowana na nasz koszt.
Niestety psy przebywają na bardzo zimnym korytarzu, i leżą na kocu.
Właściciele zostali zobowiązani do zabierania psów do ciepłego pokoju, oraz niezwłocznego udania się do lekarza z małym pieskiem.
Właściciele nie mają pieniędzy na wysterylizowanie suczki, są ubogimi ludźmi, w związku z tym, by suka nie rodziła więcej, zostanie na nasz koszt wysterylizowana.

insp. Sylwia Ł.
wol. Irena P.

W dniu 17.02.2013r uzyskałyśmy informację, iż w dniu 16.02.2013r  mały piesek był u weterynarza. Lekarz stwierdził pchelne zapalenie skóry.
Psiak został porządnie odpchlony, odrobaczony i dostał antybiotyk. W najbliższym czasie kolejna wizyta konrolna. Ponadto psy i koty przebywają w pokoju ogrzewanym. Najbliższa rodzina obiecała dopilnować by właściciele dbali o zwierzęta.
W dniu 18.02.2013r szczeniak Bruno – Zeus został adoptowany.
W dniu 19.02.2013r została wysterylizowana suczka na koszt TOZ Police